New York’taki en pahalı özel üye kulübü Aman Club’a katılmak isteyenler 200 bin dolar başlangıç ücreti ve yılda 15 bin dolar ödüyor

Soho House ve Zero Bond New York’un en popüler kulüpleri arasında yer alıyor. Üyelerden kıdemlerine göre 3 bin ila 5 bin dolardan fazla ücret alınıyor. Ancak bu, üyelerin 2022’de aynı adı taşıyan ultra lüks konaklama tesisi zinciri tarafından açılan özel bir üye kulübü olan Aman Club’a katılmak için ödedikleri ücretle karşılaştırıldığında hiçbir şey değil.
Kulüp, Beşinci Cadde üzerindeki Aman Hotel’in içinde yer almaktadır.

NYC’de Manhattın’ın merkezindeki Aman, Beşinci Cadde ve 57. Sokak’taki The Crown Building’de yer alıyor. Bina 100 yaşın üzerinde, 26 kattan oluşuyor ve altın süslemeli dış cephesiyle lüksü haykırıyor.

83 süit ve 22 özel konutun yanı sıra, kulüp üyelerine özel iki salon bulunmaktadır. New York Post’a konuşan kulüp yetkilisi, üyelerin “Aman Club üyelik avantajlarından yararlanmak için kayıtlı üye olarak en fazla dört aile üyesi daha ekleyebileceklerini” söyledi.

ÖZEL ZEVKLER İÇİN ALANLAR AYRILDI

Aman Resorts CEO’su Vlad Doronin 2019 yılında Bloomberg’e verdiği demeçte üyeliğin iki bara, restoranlara, özel bir şarap kütüphanesine, puro terasına, yeraltı caz kulübüne ve sağlıklı yaşam alanına erişim sağladığını açıklamıştı. Olanaklar arasında 25 bin metrekarelik ısıtmalı kapalı yüzme havuzu da bulunuyor. Üç katlı sağlıklı yaşam merkezinin içinde yer alan havuz, dinlenme alanları ve cam kaplı ateş çukurlarıyla çevrili.

Üst katta, panoramik şehir manzaralı 7 bin metrekarelik bir bahçe terasına yalnızca üyeler, otel misafirleri ve sakinleri erişebiliyor. Geniş bahçe terasının açılır kapanır cam çatısı sayesinde üyeler, otel misafirleri ve sakinler yıl boyunca burada dinlenebiliyor ve yemek yiyebiliyor. Ayrıca Beşinci Cadde ve 57. Sokak manzaralı köşe barda içkilerini yudumlayabiliyor.

SÜİTLERİN GECELİĞİ 3 BİN 200 DOLARDAN BAŞLIYOR

Kulübün bir temsilcisi, üyelerin otel süitlerinde indirim alıp almadıkları sorusunu yanıtlamadı.
Ancak Tatler Asia, üyelerin kişisel ve seyahat ihtiyaçlarıyla ilgilenmek üzere 7/24 hizmet veren personelden oluşan bir “özel ofise” erişimleri olduğunu bildirdi. Üyelere dört özel yemek alanında yiyecek ve içeceklerde yüzde 10 indirim de uygulanıyor.

KULÜPTE YOK YOK

Aman Clup, üyelerin kulüpte yedikleri ve içtiklerinin aylık faturalarını “Ev Hesapları” üzerinden ödeyebilmelerine de imkan tanıyor. Bir ay içinde 10.000 $ harcama yapmaları halinde, fatura otomatik olarak dosyadaki kredi kartı ile çekiliyor. Kulüpte iki farklı spa evi, fitness merkezi, reformerlarla donatılmış yoga ve pilates stüdyosu, kriyoterapi odası, InfraRed bölgesi, kuaför ve manikür salonu da bulunuyor. Sağlıklı yaşam alanında özel serumlar, elektrolit terapisi ve akne yönetimi hizmetleri gibi uygulamalar sunuluyor.

A SINIFI İSİMLERLE BİR ARADA OLMA AYRICALIĞI

Aman Club üyeleri sağlıklı yaşam alanında kurum içi doktorlar tarafından sunulan bir dizi tedaviden de yararlanabiliyorlar, ancak yine de bunun için ödeme yapmaları gerekiyor.

Aman Club’ın belki de en iyi avantajı, üyelerin lüks otel zincirine doyamayan A sınıfı yıldız isimlerle bir arada olma ihtimali olduğu belirtiliyor.

ÜYELER SIR GİBİ SAKLANIYOR

Aman Club kaç üyesi olduğu ve bunların kimlikleri konusunda sessizliğini koruyor. Ancak The Times of London’ın haberine göre 2022 yılında 600 üyelik kontenjanının tamamının dolduğu belirtilmişti. Kulübün içinde fotoğraf ve video çekmek de yasak. . Daha önce Aman otellerinde kalan ünlüler arasında George ve Amal Clooney, Bill Gates ve Kardashian’ların da bulunduğunu bildirmişti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x