‘Beni büyütürken üç işte birden çalışırdı’… ‘Güler yüzü dev’ ne hayırlı evlat çıktı… Hayatının kadını annesiymiş!

Üstelik özel yaşamı da öyle gösteri dünyasının ünlülerinde örneğine sık rastlandığı kadar hareketli değil.

Uzun evliliğini bitirse de eski eşi hakkında bir tek kötü söz etmişliği yok. Üstelik iki çocuğu için de “arkadaş gibi” bir baba. Uzun sözün kısası “işinde gücünde” bir ünlü o.

Böyle kimden mi söz ettik? Son olarak Aquaman serisiyle gündemde olan Jason Momoa’dan elbette.

AYRILIKTAN SONRA KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURDU 
Hollywood’un “yakışıklı dev”lerinden biri olan Momoa, uzun süre hayatı ve büyük bir aşkı paylaştığı Lisa Bonet’den ayrıldıktan sonra yine yüzündeki gülümsemeyi silmeden kendine yeni bir hayat kurdu.

Bir yandan işini yapıyor, diğer yandan da ondan arta kalan bütün zamanını ergenlik çağındaki iki çocuğuyla geçiriyor.

Bu arada yeri gelmişken hatırlatalım 44 yaşındaki Momoa’nın, 56 yaşındaki eski eşi Lisa Bonet ile evliliğinden 15 yaşında Nakoa Wolf Manakauapo adında bir oğlu ve 16 yaşında Lola Ioani adında bir kızı bulunuyor.

Eşi Bonet ile yollarını ayırdıktan sonra da ünlü oyuncunun hayatının merkezine bu iki genç çocuk oturdu.

BİR ÇOCUKLARI BİR ANNESİ 
Sadece çocukları değil görünüşe göre Jason Momoa için ailesinin her bireyi çok önemli. Bunun son örneğini de yönetmenliğini üstlendiği yeni reklam filminde gözler önüne serdi ünlü oyuncu. O reklamda kendisini, yalnız başına  bin bir emekle büyüten annesi Coni ile birlikte çalıştı. 

Hemen ardından da People dergisi için bir röportaj verdi ünlü oyuncu. O sırada da annesi ve iki çocuğuyla ilişkisi hakkında ipuçları verdi.

Momoa’nın o röportajda vurguladığı en önemli ayrıntı “aile ruhu” oldu. Çocukları daha küçükken onlarla çok fazla vakit geçirdiğini anlattı ünlü oyuncu.

Sonra da “Bu çok önemli. Sonra çocuklar benimle birkaç seyahate çıktılar. Şimdi liseye gidiyorlar ve kendi arkadaşları, kendi hayatları var” diyerek iki çocuğunun da yaşları ilerledikçe kendi yollarını çizmeye başladıklarını anlattı.

Gülerek iki çocuğunun hala kendisinden hoşlandıklarını sözlerine ekledi Momoa: “Bu da çok iyi bir şey” diye ifade etti görüşünü.

‘ONLARI ÖLESİYE ÖZLEDİM’
Jason Momoa, şu sıralarda Minecraft adlı yeni filminin çekimleri için Yeni Zelanda’da bulunuyor. Bu da onun iki çocuğuna fazla vakit ayıramadığı anlamına geliyor.

Ama onlara tekrar kavuşmak için de okulların tatil olmasına gün sayıyor ünlü oyuncu. “Yakın zamanda bebeklerimi görebileceğim için heyecanlıyım. Çocuklarımı görmek için ölüyorum” diyerek onlara duyduğu özlemi de diye getirdi.

Jason Momoa, oğlu Manao Wolf ve kızı Lola Ionai’nin henüz başında oldukları hayat yolculuğu sırasında onlara elinden gelen yardımı yapmaya hazır olduğunu da heyecanla sözlerine ekledi.


ÇEVRE DOSTU YETİŞTİRİYOR

Söylediğine göre çocuklarını çevre konusunda duyarlı bir şekilde yetiştirmeye çalışıyor Jason Momoa.

Hatta çevre dostu sürdürülebilir tarım konusunda çekilen Common Ground adlı belgesel filmi iki çocuğunun okullarında da gösterdiğini bu şekilde diğer arkadaşlarını da bu konuda bilinçlendirmeye çalıştığını sözlerine ekledi ünlü oyuncu.

Jason Momoa’nın damarlarında babasının tarafından gelen Hawai kanı dolaşıyor. Fakat annesi Coni onu ABD’de Iowa’da büyüttü.

Momoa’nın anlattığına göre annesi Coni, oğlunun projeleri konusunda son derece tutkulu. Ondan desteğini esirgemiyor.

?

‘ANNEM ÜÇ- DÖRT İŞTE ÇALIŞARAK BENİ BÜYÜTTÜ’
People dergisine verdiği röportajda çok çalışmayı sevdiğini de anlattı Momoa. Bu konudaki esin kaynağı ise annesi.

Bakın ünlü oyuncu bu konuda neler söyledi. “Annem beni büyütürken üç, bazen dört işte birden çalışırdı. Ben de çalışmayı seviyorum.”

Momoa çocuklarına da tıpkı kendisi gibi sevdikleri işi yapmaları konusunda ögüt verdiğini anlattı. Böylece bunun iş olmaktan çıktığını sözlerine ekledi.

‘ANNEM KENDİ GÖZLERİNİ BANA VERDİ’
Anlattığına göre Jason Momoa için annesi tam bir ilham kaynağı. Ailesinde İrlandalılar da bulunan bir Alman olan annesi Coni’yi “Her açıdan bir sanatçı” olarak nitelendirdi.

Sahip olduğu birçok özelliği de annesinden aldığını anlattı. “Ben güçlü ve bekar bir anne tarafından büyütüldüm. Annem gerçek bir sanatçıdır. Bir ressam, bir fotoğrafçı.. Bir gezgin aynı zamanda.”

Momoa’nın anlattığına göre annesi, hayatını hep bir şeyleri keşfetmekle, aramakla ve görmekle geçirdi. Hatta bu konuda bir de espri yaptı ünlü oyuncu: “Sanırım annemin bana kendi gözlerini verdiğini söyleyebiliriz.”

Momoa’nın annesi hakkında anlattıkları bununla da sınırlı kalmadı. Bazı spor dallarını örneğin kaykay yapmayı ve kaya tırmanışını da annesi sayesinde keşfettiğini anlattı oyuncu.

Özellikle de kaya tırmanışı hakkında şunları söyledi: ” Korkularımı ve şüphelerimi gidermemi sağladı. İmkansızı keşfetmemi ve hareket ederek problemlerimi çözme yolu bulmama yardımcı oldu.”

19 YAŞINA KADAR HAWAİ’DE BÜYÜDÜ
Bu arada Jason Momoa’nın bugünlere nasıl geldiğini de bir hatırlayalım… Tam adıyla Joseph Jason Namakaeha Momoa, 1979 yılında Hawai’de dünyaya geldi. Babası Joseph Hawaili bir ressamdı. Annesi Coni Lemke ise Alman kökenli bir fotoğrafçı.

Jason’ın dünyaya gelmesinden kısa süre sonra annesi ve babası boşandı. Coni de tek çocuğunu alıp ABD, Iowa’ya taşındı. Orada onu yalnız başına büyüttü.

Jason Momoa 19 yaşına geldiğinde Honolulu’da yaşıyordu. Sonra bir anda Baywatch Hawaii adlı dizinin oyuncu seçmelerine katılmaya karar verdi ve sonuç olarak ipi göğüsledi.

BAŞKA BİR NİŞANLISI VARDI
O ilk rolünü Jason Ioane adıyla oynadı. Sonra da North Shore adlı yapımda kamera karşısına geçti. Ardından da hem fiziksel görünümü hem de yeteneği sayesinde bugünlere kadar geldi.

Bu arada herkes Jason Momoa’nın adını eski eşi Lisa Bonet ile özdeşleştiriyor ama oyuncunun Baywatch Hawaii’de oynadığı sırada başka bir nişanlısı olmuştu.

Gençlik yıllarında rol arkadaşlarından Simmone Jade Mackinnon ile bir gönül ilişkisi yaşadı. Nişanlılık dönemi 2005 yılına kadar sürdü.

Ama aynı yıl Lisa Bonet ile tanışınca Mackinnon ile yollarını ayırdı.

LISA’YI SEKİZ YAŞINDA EKRANDA GÖRÜP AŞIK OLMUŞTU 
Bu arada… Tabii ki Jason Momoa denilince akla gelen diğer isim Lisa Bonet oluyor… Her ne kadar artık birbirlerinin hayatında olmasalar da yaşadıkları aşk unutulacak türden değil.

Kelimenin tam anlamıyla filmlere ya da romanlara konu olacak türden. Yeri gelmişken onu da bir hatırlayalım.

Öncelikle şunu hatırlatalım, Lisa Bonet ile Jason Momoa aralarında epey yaş farkı olan ünlü çiftlerden biriydi. Momoa 1979, Bonet ise 1967 doğumlu.

Yani Momoa, daha küçük bir çocukken Lisa Bonet de gencecik yaşında kamera karşısına geçtiği The Cosby Show ile çoktan yıldız olmuştu.

Momoa, yıllar sonra anlattığına göre Lisa Bonet’yi TV ekranında ilk gördüğünde sekiz yaşındaydı. Ona daha o zaman aşık oldu. Ama bu hiç tanımadığı ve asla tanışmayacağı bir ünlüye hayranlıkla karışık aşk duymak gibi bir durum değildi.

Jason, bunu annesine de anlattı. Ekrandaki Lisa Bonet’yi annesine göstererek “Ona ulaşmak için uğraşacağım” dedi.

TANIŞMAKLA KALMADI, ONDAN İKİ ÇOCUK SAHİBİ OLDU 
Zaten büyüdü ve Lisa Bonet’ye ulaşmakla kalmayıp onun kalbini de çaldı. Hatta yıllar önce sekiz yaşında bir çocukken ekranda görüp aşık olduğu o güzel kızdan iki de çocuk sahibi oldu.

Momoa ile Bonet, 2005 yılında bir caz kulübünde tanıştılar. Sonrası ise Momoa’nın hayallerinin bile ötesine geçip hızla gelişti. 2017 yılında evlendiler.

Bu arada Lisa Bonet’nin eski büyük aşkı Lenny Kravitz ile Jason Momoa arasında bir dostluk bile gelişti. Hatta her ne kadar Bonet ile Momoa ayrılsalar da iki eski sevgilisi birbirleriyle sıkı dostluklarını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x